Finále středoškolského poháru v atletice

Díky vydařenému vystoupení v krajském kole jsme mohli poměřit své schopnosti na republikovém finále poháru středních škol v atletice, konaném tento rok 11.12. v Ostravě. Na pohár jsme vyrazili o den dříve a využili tak organizátory nabídnutého ubytování v příjemném hotelu i možnosti vyzkoušení ostravské atletické haly ještě před závodem. Vše bylo dobře připraveno, jediným nedostatkem byly, bohužel, následující den právě závody. Vzhledem k vysokému počtu účastníků, 32 družstev chlapců a dívek, a krátkému časovému prostoru v hale v den konání závodů, byly disciplíny velmi „natěsnané“, často se překrývaly a tak někteří závodníci, nejen naši, museli absolvovat dvě disciplíny v jeden okamžik či přebíhali od jedné ke druhé. I přesto byly k vidění výborné výkony, za zmínku určitě stojí 194 cm ve skoku vysokém (Vojta Komárek) nebo čas 51:37 s na 400 m (Tonda Wijas). Naši reprezentanti se nakonec s celkovým počtem 8648 bodů umístili na desátém místě.

Všem moc děkujeme za předvedené výkony i krásný sportovní zážitek a přejeme mnoho dalších nejen atletických úspěchů!

Reprezentanti: Antonín Wijas, Vojtěch Komárek, Josef Tůma, Jakub Balšánek, Jakub Randus, Tomáš Rosenbaum, Tomáš Wooller, David Brezina, Jan Vorel