Global Money Week 2018 na naší škole

Naše škola se už podruhé účastní akce Global Money Week
– V březnu se v České republice uskuteční Global Money Week 2018.
– Od 12. 3. do 18. 3. 2018 probíhají akce zaměřené na podporu finančního vzdělávání dětí a mládeže.
– Národními organizátory této prestižní iniciativy jsou yourchance o.p.s. a EFPA ČR.

Smysl GMW
Cílem je kultivovat napříč generacemi povědomí o penězích, jejich získávání a efektivním hospodaření s nimi.

Globální téma pro rok 2018: Na penězích záleží

V pondělí 12. 3. 2018 se v rámci semináře Finanční gramotnost a v rámci týdne Global Money Week 2018 (akce zaměřené na podporu finančního vzdělávání dětí a mládeže) uskutečnila přednáška podnikatele Zdeňka Pelce.
Zdeněk Pelc je majitel společnosti a předseda představenstva GZ Media,a.s.. Tato společnost hraje významnou roli v mediálním, tiskovém a balícím průmyslu. Zdeněk Pelc se v roce 2015 stal podnikatelem roku České republiky.

Formou přednášky Zdeněk Pelc seznámil studenty se svým působením ve firmě od roku 1983 do současnosti. Zaměřil se na důvody, proč je firma úspěšná, řekl, na co se orientuje, proč ji krize v roce 2008 vynesla na výsluní. V následné diskuzi studenty nejvíce zajímaly začátky působení podnikatele ve firmě (v roce 1983 ještě ve státním podniku) a jak k této práci přišel.

Přínosem pro studenty byly určitě tyto skutečnosti:
– setkání s významným podnikatelem,
– firma se musí neustále vyvíjet, zdokonalovat, přizpůsobovat, aby byla úspěšná, což určitě platí nejen pro firmu, ale každého úspěšného člověka.